Chcesz się nauczyć mówić po angielsku – skup się na swoim celu

Autor Piotr Majewski | 27-02-2020

Nieważne czy Twoim celem było zrzucenie wagi, kurs tańca czy nauka języka, powiedzmy sobie szczerze, naprawdę trzeba mega siły i motywacji aby wytrwać. Kiedy stawiamy sobie nowe postanowienie jesteśmy pełni zaangażowania, energii, motywacji. Jednak z czasem nasza motywacja spada.

Chcesz się nauczyć mówić po angielsku – skup się na swoim celu

Mam nowy cel! Wszystko pięknie, wiem że tego chcę, będę walczyć. Mija jednak kilka tygodni i czuję, że mój zapał spada, ulatnia się gdzieś.. nawet nie wiem gdzie.. Ciężko mi się zmotywować, Codzienne obowiązki zajmują mi więcej czasu, wyskakuje spotkanie z koleżanką, wywiadówka u dziecka i czuję że odpuszczam.. Nie daje rady, to nie dla mnie.. Czy Ty też tak masz?

Jak sobie poradzić ze spadkiem motywacji?

Wyznacz sobie kolejne etapy nauki i realizuj je po kolei. Czasem wydaje się Wam, że im bardziej otaczacie się językiem angielskim tym lepiej…kolejny kurs, kolejny podręcznik… Niestety tak nie jest. Dodatkowe źródła nauki i informacji, wywołują dodatkowe zamieszanie i bałagan, który w konsekwencji blokuj Twój mózg. Tym samy zamiast posuwać się do przodu stoi w tym samym miejscu. Pojawia się irytacja, wątpliwość i porzucacie swój cel…

Chcesz nauczyć się angielskiego?

  • Wyznacz swój cel.
  • Skoncentruj się tylko na kluczowych elementach.
  • Wyznacz sobie konkretne dni i godziny, które poświęcisz na naukę.
  • Nie rzucaj się na głęboką wodę – nie narzucaj sobie, że nauczysz się 20 słówek dziennie, wystarczy jak nauczy się jednego czy dwóch.
  • Nie szukaj wymówek – jeśli Twój cel jest dla Ciebie ważny, nie porzucaj go tak łatwo, walcz o siebie, w życiu czasem też czasem warto być egoistą
  • Stopniowo poszerzaj swoją wiedzę.
  • Lepiej uczyć się w grupie – kiedy brakuje Ci motywacji, wiesz że grupa na Ciebie liczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej: zobacz co jeszcze dla Ciebie przygotowałam.

To zdecydowanie najszybszy i najskuteczniejszy sposób nauki języka. Zachęcam do śledzenia moich lekcji na YT znajdziesz mnie również na FB.